Malujeme originální obrazy Vašich domů

Objevte zcela novou možnost netradičního dárku nebo uchovejte vzpomínky pro další generace.

Objevit novou službu
 

Výstava v Lipové-Lázních

Kategorie: Výstavy

15 Čvc 2008

lipova1

lipova2Když velkou výstavu, tak jedině v Lipové – lázních. Ve čtyřech místnostech jídelny lázní byla k vidění okolní krajina okem výtvarníka. Mohli jsme se volně procházet jednotlivými místnostmi, jako na zámku. V každé byly vystaveny jiné motivy, které se navzájem doplňovaly. Hudební části se skvěle zhostila paní Jana Fojtová, ředitelka ZUŚ v Městě Albrechticích, která na vernisáž nominovala pana Wachalu z Holčovic, skvělého hudebního pedagoga a klavírního mistra. Opravdu hudba prostě skvělá! Vlastní výstavu zahájil ředitel lázní pan Hatlapatka, rodák z Beskyd, prima chlap z hor. Návštěvníci přijeli hojně i z blízkého Jeseníku, určitě bylo zajímavé se seznámit se starostou Lipové – lázní panem ing.Žmolíkem.

lipova3Slovo dalo slovo – z výstavy jsem odcházel s nominací na tři obrazy z nejbližšího okolí pro obecní úřad. Tak jsem se vydal ven, koukněte se, jak je v Lipové – lázních hezky! Příroda sama tam maluje úchvatné motivy probarvené jesenickým sluncem. Pro mnohé není jistě překvapením, že se v lázních léčí i herecké osobnosti. V té době v lázních pobývala třeba herečka paní Maciuchová, jedna z hlavních představitelek v seriálu Ulice na televizi Nova. Nelze zapomenout třeba i na veselé televizní povídání baviče p. Novotného v pořadu Novoty o průběhu léčení v Lipové – lázních.

Sdílej:

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter

1 Komentář k Výstava v Lipové-Lázních

Marie Klimešová

1. Prosinec 2009 | 19:29

Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám bylo s Vámi hezky, v Jindřichově, Lipové Lázních i v Městě Albrechticích.
manželé Klimešovi

Přidat komentář

Zdeněk Kurečka

zdenek kurecka

Zdeněk Kurečka pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem, Janem Vilímem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 (12.6.) založil spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarnou skupinu R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

  • Alexandr Postler ml: I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vžd [...]
  • martin kluvanek: Dobry den. Mam od Vas par obrazov a prave som Vam chcel doporucit podivat sa do tychto lokalit (nema [...]
  • Marie Klimešová: Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám [...]