Malujeme originální obrazy Vašich domů

Objevte zcela novou možnost netradičního dárku nebo uchovejte vzpomínky pro další generace.

Objevit novou službu
 

Výstava v galerii Domu knihy Librex v Ostravě

Kategorie: Výstavy

24 Dub 2012
Žesťové kvinteto Janáčkovy konzervatoře

Žesťové kvinteto Janáčkovy konzervatoře

Dům knihy Librex v Ostravě se těší velké návštěvnosti i proto, že organizuje mnoho kulturních akcí pro obyvatele Ostravy. V dubnu tam probíhala beseda s Janem Cimickým či tiskovým mluvčím Václava Havla panem Ladislavem Špačkem, autogramiáda paní Věry Čáslavské nebo pana prezidenta ČR Václava Klause. Mezi další programy patřila i má vernisáž obrazů ve zdejší galerii.

Vernisáž za hojné účasti návštěvníků zahájil úvodním slovem ostravský děkan Mons. Josef Gazda, po kterém vystoupilo žesťové kvinteto Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Tento soubor začal své vystoupení klasickými skladbami mistrů a končil modernou, kterou návštěvníci neočekávali a odměnili jejich vystoupení nadšeným potleskem. No a pak jsem krátkým slovem otevřel výstavu i já a přivítal všechny návštěvníky, kteří se přijeli podívat jak přímo z Ostravy, tak i z Opavy, Krnova i Města Albrechtic. Zvlášť milé bylo setkání s jáhenem Marcelem Jedelským z farnosti Město Albrechtice či s výtvarníkem p. Alešem Kalivodou z Ostravy. Na vernisáži jsme se také dozvěděli, že ke koníčkům Mons. Gazdy, který vernisáž zahájil úvodním slovem, patří i malba, které se věnuje již dlouhou dobu.

Bylo to milé setkání, které jsme zakončili malým občerstvením v kavárně Domu knihy Librex, kde bylo možné si s návštěvníky popovídat a na chvíli se zastavit v dnešní uspěchané době.

Sdílej:

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter

Přidat komentář

Zdeněk Kurečka

zdenek kurecka

Zdeněk Kurečka pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem, Janem Vilímem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 (12.6.) založil spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarnou skupinu R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

  • Alexandr Postler ml: I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vžd [...]
  • martin kluvanek: Dobry den. Mam od Vas par obrazov a prave som Vam chcel doporucit podivat sa do tychto lokalit (nema [...]
  • Marie Klimešová: Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám [...]