Malujeme originální obrazy Vašich domů

Objevte zcela novou možnost netradičního dárku nebo uchovejte vzpomínky pro další generace.

Objevit novou službu
 

Reportáž z výstavy ve Slezském divadle

Kategorie: Výstavy

16 Kvě 2011

P3270033

Po delších přípravách jsem měl možnost přivítat příznivce výtvarného umění na výstavě obrazů ve VIP prostorách Slezského divadla Opava. V roce 2010 v divadle probíhala rozsáhlá rekonstrukce. Po jejím ukončení na jaře 2011 zvedl ředitel divadla, pan Jindřich Pasker, opět oponu a představil nový repertoár na letošní sezónu.

P3270037Po dobu trvání výstavy (od 18. března do 12. května 2011) mohli návštěvníci shlédnout i dvě premiéry představení „ Pytlákova schovanka „ a následně „ Ples v hotelu Savoy“. Obě premiéry byly velmi zdařilé a návštěvníci dlouho nechtěli pustit vystupující po ukončení představení za oponu. Na tyto premiéry navazovaly i mé dvě výtvarné prezentace. První byla zaměřena spíše k přírodním motivům, druhá k motivům městským.

Na výstavě jsem mohl o přestávkách mezi představeními přivítat mnoho návštěvníků, kteří si ji prohlédli se zájmem. Není se co divit, divadlo tyto prostory využívá již delší dobu k výtvarným prezentacím. Nebývá to tak časté, aby výstava zaujala i mladé návštěvníky představení. Bylo to pro mne docela i překvapením, odpovídat na zvídavé dotazy školáků.

P5010036Pro všechny návštěvníky divadelních představení jsem po dobu trvání výstavy připravil i soutěž. Na mých internetových stránkách bylo možno odpovědět na dvě jednoduché otázky, které souvisely s výstavou obrazů v divadle. Správné odpovědi byly po ukončení výstavy slosovány a tři návštěvníci vyhráli ceny autora.

Obraz získá pan Marek Šťastný z Krnova, dvě vstupenky do Slezského divadla Opava pan Jiří Jedlička z Háje ve Slezsku a odpoledne s výtvarníkem paní Blanka Hofmanová z Otic. Všem vylosovaným děkuji za návštěvu výstavy a za jejich správné odpovědi. Stejně tak jako všem návštěvníkům, kteří se soutěže zúčastnili a nebyli vylosováni s tím, že jsem pro ně připravil ještě jedno překvapení. Pokud se rozhodnou zakoupit si nový obraz autora z jeho internetových stránek www.kurecka.com, získají 20% slevu z ceny, která je na stránkách po kliknutí na jednotlivý obraz uvedena.

Rád bych ještě jednou všem, kteří výstavu obrazů v divadle shlédli, poděkoval a pozval je na výstavu další, která se uskuteční v měsíci srpnu 2011 ve výstavních prostorách památníku p. Kaluse v Čeladné v Beskydech

Sdílej:

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter

Přidat komentář

Zdeněk Kurečka

zdenek kurecka

Zdeněk Kurečka pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem, Janem Vilímem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 (12.6.) založil spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarnou skupinu R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

  • Alexandr Postler ml: I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vžd [...]
  • martin kluvanek: Dobry den. Mam od Vas par obrazov a prave som Vam chcel doporucit podivat sa do tychto lokalit (nema [...]
  • Marie Klimešová: Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám [...]