Malujeme originální obrazy Vašich domů

Objevte zcela novou možnost netradičního dárku nebo uchovejte vzpomínky pro další generace.

Objevit novou službu
 

Malebná beskydská krajina z hory Prašivá

Kategorie: Putování nejen za motivy

28 Čvc 2009

výhled na Frýdlant

Chcete-li vidět malebnou beskydskou krajinu, musíte si zajet na horu Prašivou. Najdete ji mezi obcemi Dobrá a Raškovice blízko Frýdku- Místku. Ta cesta nahoru šplháním pěšky či pohodlně motorizovaným prostředkem prostě stojí za to.

kostelík na Prašivé

kostelík na Prašivé

Přivítají Vás ohromující pohledy do okolní krajiny, stejně tak jako původní dřevěný kostelík, ve kterém se stále slouží mše a uskutečňují poutě. Prostě je to známé poutní místo s tradicí – o čemž svědčí i historické fotografie z let 1921 v chatě Prašivá. Ti mladší se ale nesmí zaleknout vycpaného medvěda, který vítá návštěvníky při vstupu. Chata na Prašivé má zajímavou historii, hostila mnoho známých osobností. Mne nejvíc zaujala místnost a stůl, kde si chodil posvačit básnický bard, kterého všichni dobře známe – Petr Bezruč. Zrovna nedávno jsem četl jeho životopis a zápisky lidí, kteří jej dobře znali z blízké Ostravice a Starých Hamer.

vítání v chatě

vítání v chatě

Bylo to krásné čtení, jistý čas pobýval blízko mé tety Pepinky na Javořince ve Starých Hamrech, takže jsme o něm něco věděli i z „vlastních zdrojů„. Toto povídání si nechám ale na později, až až budu o Javořice hovořit podrobněji. Nyní zpátky k Prašivé – možná, že ji znáte i z jiného pohledu – na fotografiích vidíte místo, kde ještě nedávno vzlétali do oblak lidé na rogalech. Kopec je tady tak strmý, že stačilo pod lesem udělat jen pár kroků a objala nás beskydská krajina najednou celá. Uznejte, motiv pro obraz prostě skvělý.

Sdílej:

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter

Přidat komentář

Zdeněk Kurečka

zdenek kurecka

Zdeněk Kurečka pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem, Janem Vilímem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 (12.6.) založil spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarnou skupinu R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

  • Alexandr Postler ml: I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vžd [...]
  • martin kluvanek: Dobry den. Mam od Vas par obrazov a prave som Vam chcel doporucit podivat sa do tychto lokalit (nema [...]
  • Marie Klimešová: Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám [...]