Malujeme originální obrazy Vašich domů

Objevte zcela novou možnost netradičního dárku nebo uchovejte vzpomínky pro další generace.

Objevit novou službu
 

Česká Ves v zimě

Kategorie: Putování nejen za motivy

10 Lis 2007

Snímek 014

Zima pro krajináře je obdobím trpkým, přesto velice zábavným. Mnohdy se mne návštěvníci vernisáží ptají, zda mi v zimě, když maluji v plenéru ( přírodě ) nemrznou barvy. Přátelé, nemrznou, nemohou, jsou olejové. Horší je to se mnou, já teda mrznu určitě.

Snímek 006Ke správnému vybavení pak určitě kromě teplého oblečení, beranice, patří i rukavice s ustříhnutými prsty ( to proto, abych věděl, že venku je opravdu zima). Po zkušenostech mnohých zim se snažím někde sehnat otep slámy – to abych měl na něčem stát. Stejně po hodině malování je to všechno jedno, připadáte si, jako byste tam v horách stáli jen v trenýrkách. K nezbytnému vybavení na těchto putováních patří i bandaska s teplým čajem, která Vám vždy, kdy její obsah začne mizet, připomíná, že je již nejvyšší čas jít domů.
Za tato všechna strádání v plenéru se Vám příroda odměňuje zimním pohlazením, sluncem opřeným do statných stromů jesenických hor, které prohřívá barevnými odstíny okrů, kraplaků a sien.

Snímek 011Jen se podívejte na motivy obce Česká Ves, která je cca 7 km nad Městem Albrechticemi. Osamělá převážně rekreační osada utopená v zimním slunci láká k procházce. Nikde žádná hospoda, žádný obchod, jen osamělá stavení nad vrcholky jesenických hor. Z návrší při dobrém počasí je vidět vztyčený hrot vysílače na Pradědu. Krásné, ale i drsné počasí těchto hor výtvarníku vždy přichystá paletu nádherných barev.

Sdílej:

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • Twitter

1 Komentář k Česká Ves v zimě

Alexandr Postler ml

7. Leden 2010 | 17:46

I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vždy celé léto v této krajině.Talentu nemaje,krásu kraje jen v srdci mám.
Zdraví Vás A.Postler ml.herec Divadlo Pardubice

Přidat komentář

Zdeněk Kurečka

zdenek kurecka

Zdeněk Kurečka pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem, Janem Vilímem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 (12.6.) založil spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarnou skupinu R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

  • Alexandr Postler ml: I muj otec ,herec a režisér ale též malíř,rád maloval Českou Ves.Já jeho syn, trávím vžd [...]
  • martin kluvanek: Dobry den. Mam od Vas par obrazov a prave som Vam chcel doporucit podivat sa do tychto lokalit (nema [...]
  • Marie Klimešová: Moc pěkné stránky, máme taky hezké vzpomínky.Přejeme hodně zdařilých výstav. Všude nám [...]